Mletá káva Langani Moka z Etiopie

165.00 

Skladem

Kategorie: ,

Popis

Hmotnost: 250g

Země původu: Sidamo, Etiopie

 

Jedinečná káva arabika (Sidamo-Etopie). Káva z Etiopie patří k nejproslulejším a nejlepším kávám světa.
Káva Langani je pěstována zemědělci ze sdružení Shileko a Telamo. Svou bohatou a silnou chuť získává díky úrodné vysokohorské půdě, vlhkému klima a vynikající péči v průběhu pěstování. Plantáže se rozkládají v blízkosti řeky Mirgo, která zásobuje zemědělce dostatečným množstvím čisté vody, což je pro pěstování kvalitní kávy nezbytné. Káva Langani je arabika tříděná propíráním.

Tao káva  je známá sou vyváženou chutí. Při pití jsou v chuti cítit květinové odstíny připomínající jasmín společně s lehkým odstínem čokolády. Znalci rozeznávají i chuť meruněk. Tato káva zanechává příjemný dojem díky své nezaměnitelně oblé chuti (tělnatost), koncentraci jemných vůní a dlouhé dochuti.


Langani Moka je arabika a pochází z Etiopie – země „mokka“.

Tento název je odvozen od názvu města Moha (přístavu Jemen), kam se dlouho etiopská káva dovážela. Langani se pěstuje v oblasti Sidamo, kde vlastnosti tamní půdy a podnebí poskytují kávě optimální růstové podmínky. Kávovníku prospívá zastínění vyšších rostlin, a proto se často pěstuje jako podrost pod banánovníky. 

Francouzská firma Lobodis, spolupracuje se Svazem zeměděských družstev SCFCU, ze kterýho kávu Langani Moka.
dováží. Zde je sdruženo 40 družstev, přičemž v každé je 1500 až 3000 zemědělců. SCFCU zahájil vývoz kávy v roce 2003 na základě FT-certifikace osmi základních družstev. Pražírna Lobodis byl jeden z prvních zákazníků. Spolupráce družstva s certifikovanými odběratili FT (např. Lobodis), znamená přímý a stabilní vztah s odběratelem, družstvo ak