Výstavy

Chcete oživit školní prostory, případně zajímavě doplnit právě probíhající aktivity, jako je například Den Země či dny otevřených dveří? Vyberte si z rozmanité nabídky výstav, které vám rádi zapůjčíme.

Doba zapůjčení se dle domluvy obvykle pohybuje mezi 3 až 4 týdny. Pro bližší informace pište na e-mail info@arpok.cz, případně volejte na tel. číslo 581 111 907.

MULTI KULTI. Menšiny v ČR.

Výstava se skládá z 8 bannerů ve stojanech (velikost bannerů 90 x 215 cm, stojany jsou jednoduše sestavitelné). Jeden banner je úvodní k celé výstavě, další bannery jsou tematicky rozdělené dle minorit, kterým se věnují (Číňané, Romové, Mongolové, Rusové, Ukrajinci, obyvatelé Zakavkazska a Vietnamci). Žáci a studenti na nich naleznou informace týkající se zemí, odkud minority pocházejí, kulturních zvyků a zajímavostí. Výstava je vytvořena ve dvou verzích – pro ZŠ a SŠ.

poplatek za poštovné a balné – 300 Kč

Globální problémy – aktuální výzvy dneška

9_Nadmrn spoteba_na_webVýstava Globální problémy – aktuální výzvy dneška představuje žákům globální problémy dnešního světa (nadměrná spotřeba, konflikty ve světě, poškozování životního prostředí, děti v ohrožení, základní vzdělání pro všechny, udržitelný způsob života, problematika nemocí, řešení problémů, chudoba ve světě a rovnost pohlaví). Výstava má za cíl informovat i zvýšit povědomí žáků o globálních otázkách, případně také ukázat cesty, jak se žáci mohou sami zapojit a pomoci čelit těmto problémům. Součástí výstavy je i jeden inspirační banner pro učitele, jak s globálními tématy pracovat ve výuce. Výstava je jedním z výstupů projektu Global Curriculum. Výstava je vhodná pro ZŠ i SŠ.

poplatek za poštovné a balné – 200 Kč 

 

Rodina – Barbara Szpyrcová, Marian Gociek a Seif Ali

Tři země, tři úhly pohledu, jeden svět. Fotografie z České republiky, USA a Zanzibaru zachycují různé modely rodin i to, jakým způsobem ji oni sami vnímají. Je instituce rodiny stále základním kamenem společnosti? Výstava je vhodná pro ZŠ i SŠ.

poplatek za poštovné a balné – 150 Kč

 

 

 

Kukátko do Mongolska

Výstava přibližuje mongolskou kulturu a místní zvyky, seznamuje žáky se způsobem života Mongolů. Výstava je vhodná pro ZŠ i SŠ.

poplatek za poštovné a balné – 250 Kč

 

 

 

 

 

Příběhy z Masuku

MasukuZajímá vás, jak vypadá běžný den středoškoláka v Zambii? V čem je podobný a v čem se liší od českých studentů? Fotografie výstavy přiblíží žákům každodenní realitu života v Zambii i příběhy lidí zobrazených na fotografiích.

poplatek za poštovné a balné – 150 Kč

Facebook Podpořte nás Zapojte se Newsletter