Mletá káva Tzul Tacca z Guatemaly

146.00 

Jen 1 skladem

Popis

Káva Tzul Tacca je čistá arabika, která se vyznačuje téměř krémovou konzistencí, výrazným čokoládovým aroma s náznakem medu. Je pěstovaná guatemalskými indiány na úpatí sopky El Fugo.  Ti se o své kávovníky starají na sopečné náhorní plošině v nadmořské výšce 1 000 až 1 400 metrů nad mořem. Úpatí sopky El Fugo poskytuje kávovníkům výjimečnou půdu, která je bohatá na minerály. Tyto vynikající podmínky spojené s pečlivostí, kterou výrobě kávy zemědělci věnují, dodávají konečnému výrobku výraznou chuť.

Ochranná známka Max Havelaar je zárukou, že byla káva vyrobena a uvedena na trh v souladu s mezinárodními normami Fair Trade, která zajišťují především spravedlivou výkupní cenu pro pracovníky z rozvojových zemí. Guatemalští indiány produkující kávu Tzul Tacca pracují ve sdružení  FEDECOCAGUA.

Hmotnost: 250g

Země původu: Guatemala

Výrobce (pěstitel): FEDECOCAGUA

Kvalita: 100% arabica, pražená, mletá

Složení (poddruhy Coffea arabica): Caturra, Catoai, Bourbon

Dávkování a příprava: 1 plná polévková lžíce (8-10g) na 1 šálek, kávu doporučujeme zalévat lehce mineralizovanou vodou. 

Fair Trade je spravedlivý obchod, který lidem ze zemí Afriky, Asie a Latinské Ameriky umožňuje uživit se vlastní prací za důstojných podmínek. Za své výrobky dostávají spravedlivě zaplaceno a díky tomu se mohou jejich děti vzdělávat a chodit do školy. Fair trade zaručuje férové obchodní podmínky, dodržování lidských i pracovních práv a je šetrný k životnímu prostředí.