Čokoevent pod taktovou ARPOKu

V pondělí 4. prosince jsme pořádali Čokoevent s ochutnávkou fairtrade čokolád. Milovníci kvalitní a dobré čokolády si přišli na své!

Během čokoládového odpoledne měli návštěvníci akce možnost ochutnat 100% kakaovou hmotu, kakaové máslo a dokonce i kakaové boby, které následně drtili v hmoždíři, až se utvořila kakaová drť. Mimo jiné jsme účastníky akce seznámili s konceptem Fairtrade a popovídali jsme si i o tom, jaké podmínky musí splňovat plantáž, na které se pěstují kakaovníky, aby získala certifikaci Fairtrade.

Účastníci akce se také dozvěděli mnoho zajímavých a někdy i překvapivých informací o tom, co vše se ukrývá za procesem výroby čokolády. Odpověděli jsme například na otázku: „Kolik procent z celkového zisku získá farmář, který se stará o kakaovník od vysazení až po následnou sklizeň kakaových plodů?“.

Vrcholem Čokoeventu byla ochutnávka fairtrade čokolád z nejrůznějších koutů světa, během které proběhla malá tipovací soutěž. Účastníci porovnali nejen své tipovací, ale zároveň i ochutnávací dovednosti. Jejich úkolem bylo odhadnout procentuální zastoupení kakaa, příchuť a jako bonus i zemi původu u konkrétního druhu čokolády.

Jsme rádi, že se Čokoevent líbil a budeme se těšit na další podobné čokoládové odpoledne.