Zúčastněte se opět se svými žáky akcí pořádaných v rámci Týdnů globálního vzdělávání, které se uskuteční 14.–25. října 2024!
ARPOK nabízí účastníkům z celého programu (viz níže) dvě akce:
Obě akce jsou součástí projektu „Jsme součástí světa a učíme (se) o tom“, který je podpořen z prostředků České rozvojové agentury v rámci Zahraniční rozvojové spolupráce ČR. Děkujeme.
Jak Češi pomáhají ve světě? K naplnění kterých z Cílů udržitelného rozvoje (SDGs) svou pomocí přispívají? Hosté online konference představí, jak oni sami pomáhají v zahraničí, co je k tomu vede a vysvětlí, jak se mohou zapojit i samotní žáci. Těšit se můžete např. na Arthura F. Sniegona z organizace Save-Elephants, další hosty odkryjeme v následujících dnech.
Online konferenci doplní dvě lekce. Učitelé nejprve ve své třídě sami zrealizují výukovou lekci sloužící jako úvod k tématu. Následně se s třídou zúčastní online konference (22. 10. 2024 8:15–11:15). Tuto konferenci může učitel promítat ve třídě, tj. není nutné, aby každý žák seděl u svého PC. Vybrané části konference budou interaktivní, proto doporučujeme, aby měli žáci přístup ke svým mobilním telefonům (či zapůjčeným školním zařízením, např. tabletům apod.) a internetovému připojení. Na závěr učitelé ve své třídě sami zrealizují závěrečnou výukovou lekci, v rámci které zreflektují celý program. Lekce zašleme přihlášeným školám na konci září.
Program doporučujeme pro žáky 8. a 9. tříd ZŠ a žáky SŠ.
Přihlášku na online konferenci najdete zde. Přihlášky přijímáme do 29. 9. 2024.
„ARPOKEM opět jako každoročně skvěle zorganizován Týden globálního vzdělávání – vhodný výběr výukových lekcí, přínosná konference se zajímavý a aktuálními tématy, opět vždy je přidáno něco nového, zajímavého – výuková metoda (např. myšlenková mapa) ve výukových lekcích, zapojení účastníků konference – otázky, úkoly, prezentace výsledků atd.
Žákům se vše líbilo, zaujala je témata i výukové lekce – u nás hlavně myšlenková mapa zabodovala a zasíláme ji pro ukázku v příloze, byli aktivní. Je dobře, že žáci se mohou s aktuálními globálními tématy seznamovat pro ně přitažlivou a zajímavou formou nejen výkladem např. ve výuce. Taktéž vítáme jako vždy a oceňujeme možnost zapojení i žáků se speciálními vzdělávacími potřebami, které ve zvýšené míře vzděláváme, vše je jimi zvládnutelné a srozumitelné s naší dopomocí a motivací. DĚKUJEME!“
„Velké díky za výbornou a poučnou událost. Děkujeme za možnost účastnit se. Prezentovaná témata jsou důležitá, žáci o nich potřebují slyšet i mluvit.“
„Konference na zadané téma splnila mé očekávání. Byli pozváni zajímaví hosté s bohatými zkušenostmi ze svých cest a jejich vyprávění bylo poutavé. Dozvěděli jsme se nové informace o globálních tématech. I o tom, že si máme všímat pozitivních změn v ČR i ve světě.“
„Byl jsem mile překvapen úrovní konference, jak po odborné, tak i po technické stránce. Reakce byly kladné, žákům se konference velmi líbila, aktivně se zapojovaly do aktivit na Mentimeteru, pokládali rovněž dotazy, na které dostali během konference odpovědi.“
„Máme radost, že jsou konference každý rok. Přejeme Vám – celému tvůrčímu týmu hodně sil a nadšení pro práci na nadcházející rok. Děkujeme.“
Podívejte se na kompletní program Týdnů globálního vzdělávání v Česku. Plakát ke stažení naleznete ZDE. Po otevření tohoto odkazu je možné se přihlásit na jednotlivé akce prostřednictvím polí „registrujte se“.
Případně se přihlašujte přes webové stránky https://globalnirozvojovevzdelavani.cz/tyden/.
Na jednotlivé akce se registrujte zvlášť. Děkujeme!
Neváhejte se na nás obrátit. Rádi vám poskytneme informace k Týdnu globálního vzdělávání, tématům do výuky či s přihláškou k ročníku 2023.
Týden globálního vzdělávání je celoevropská akce pořádaná od roku 1999 North South Centre při Radě Evropy, která je zaměřená na vzdělávací aktivity v oblasti globálního rozvojového vzdělávání.
Věnuje se způsobům, jak ve vzdělávání přiblížit problém rovnosti, různosti a spravedlnosti mezi lidmi na lokální i globální úrovni. Hledá možnosti, jak prohloubit respekt a porozumění mezi různými kulturami. Podporuje vzdělávací aktivity, které vedou ke změně zažitých postojů a pomáhají nám cítit zodpovědnost za kvalitu života nejen v našem okolí, ale i v širším světovém kontextu.
ARPOK, o. p. s.
U Botanické zahrady 828/4
1. patro
779 00 Olomouc
Nenechte si uniknout nic z toho, co děláme, a přihlaste se k odběru novinek. Posíláme je jednou za cca 2 měsíce.
Naším zakladatelem je
Univerzita Palackého v Olomouci.