Týden globálního vzdělávání

Co je Týden globálního vzdělávání?

Týden globálního vzdělávání je celoevropská akce pořádaná od roku 1999 North South Centre při Radě Evropy, která je zaměřená na vzdělávací aktivity v oblasti globálního rozvojového vzdělávání.

Věnuje se způsobům, jak ve vzdělávání přiblížit problém rovnosti, různosti a spravedlnosti mezi lidmi na lokální i globální úrovni. Hledá možnosti, jak prohloubit respekt a porozumění mezi různými kulturami. Podporuje vzdělávací aktivity, které vedou ke změně zažitých postojů a pomáhají nám cítit zodpovědnost za kvalitu života nejen v našem okolí, ale i v širším světovém kontextu.


Aktuální ročník – ročník 2022

Zapojte se do Týdne globálního vzdělávání a hledejte odpovědi na otázku Jak vy/tvořit udržitelný svět. I letos na Vás čekají metodické materiály a diskuze s odborníky, tentokrát zaměřené na téma energií! Nově se také Vaši žáci mohou těšit na praktický webinář zaměřený na digitální schopnosti, který je připraví na tvorbu komiksů, brožur, videí nebo např. plakátů.

Týden globálního vzdělávání se letos koná v týdnu 14.–18. 11. 2022. Zapojené školy zrealizují ve výuce lekci týkající se energií*, zúčastní se webináře zaměřeného na digitální dovednosti (3. 10. 2022), vytvoří online výstupy (bude upřesněno) a zúčastní se online konference (15. 11. 2022).

Online formy konference, která proběhne v dopoledních hodinách, se vůbec nemusíte bát. Bude vám stačit jakákoliv třída, ve které je možné připojit se k internetu a promítat video z youtube. Není tak nutné, aby každý žák seděl u svého počítače.

Letáček s kompletními informacemi ke stažení ZDE.

* V případě distanční výuky bude k dispozici alternativní řešení.

Přihláška na Týden globálního vzdělávání

Přihlašujte se prostřednictvím online formuláře. Příjem přihlášek prodlužujeme do 28. 9. 2022. Podmínky účasti najdete v přihlášce.

Na webináři  k digitálním dovednostem zbývají poslední volná místa. Nenechte si je ujít 🙂

Týden globálního vzdělávání je realizován v rámci projektu Učíme v globálních souvislostech za finanční podpory České rozvojové agentury v rámci zahraniční rozvojové spolupráce ČR, Olomouckého kraje a společnosti Edhouse s.r.o.

Informace ke konferenci

připravujeme

Podívejte se na záznam z loňské online konference —>

Festival globálního vzdělávání

I letos proběhne v Praze Festival globálního vzdělávání, který pořádá FoRS ve spolupráci se svými členskými organizacemi. Více informací dodáme již brzy 🙂

Na záznam panelové diskuze v loňském roce pořádanou v rámci Festivalu se můžete podívat na tomto odkazu.

Nevíte si rady? Potřebovali byste poradit?

Neváhejte se na nás obrátit. Rádi vám poskytneme informace k Týdnu globálního vzdělávání, tématům do výuky či s přihláškou k ročníku 2022.

Veronika Hypšová

kontaktní osoba

Starší ročníky

Klimatická změna a módní průmysl
ročník 2021
Klimatická změna
ročník 2020
Naše klima se mění a my s ním
ročník 2019
Mysli globálně, jednej lokálně
ročník 2018
Tvoje cesta, tvoje stopa!
ročník 2017
Bezpečí na internetu: Svět v bezpečí
ročník 2016
Migrace: Na jedné lodi
ročník 2015
Potravinová bezpečnost: Víme, co jíme?
ročník 2014