V Olomouci se diskutovalo o udržitelném cestovním ruchu

Panelová diskuze o udržitelném cestovním ruchu, 22. listopadu 2017V Olomouci včera 22. listopadu žáci sedmi škol přemýšleli a diskutovat o tom, jak v dnešním světě cestovat, aby z toho měli užitek jak hosté, tak hostitelé. Panelová diskuze na téma udržitelného cestovního ruchu se konala v rámci Týdne globálního vzdělávání s letošním podtitulem „Tvoje cesta. Tvoje stopa!“

„Chceme, aby si žáci při cestování odpovídali na otázku, jak moje návštěva ovlivní životy místních obyvatel?“, vysvětluje smysl akce Pavel Žwak, pracovník vzdělávací organizace ARPOK. „Důležité je, aby se učili přemýšlet v širších souvislostech a hledali i možná alternativní řešení ke klasickému konzumnímu způsobu cestování,“ doplňuje Žwak.

Pozvání do diskuze přijali pan Michal Broža, ředitel Informačního centra OSN v Praze, který představil iniciativu OSN – Mezinárodní rok udržitelného cestovního ruchu. Dále Tomáš Daněk z Katedry rozvojových a environmentálních studií Univerzity Palackého v Olomouci a Milan Škoda, cestovatel a zakladatel závodu LowCost Race.

Děkujeme všem panelistům, moderátorce akce a v neposlední řadě všem zapojeným školám za skvělou diskuzi.