Týden globálního vzdělávání 2015

Na jedné lodi

Týden globálního vzdělávání na téma “Migrace” proběhl 14. – 22. listopadu 2015. Hlavní myšlenka Týdne globálního vzdělávání 2015 byla: “Nejsme stejní, ale máme stejné potřeby. Na Srí Lance, v Číně, Sýrii, Somálsku, Česku nebo kdekoliv jinde. Dosyta se najíst, pít čistou vodu, možnost se léčit, když potřebuji. Dopřát sobě i svým dětem vzdělání. Mít práci, která neničí zdraví a uživí mě i mou rodinu. Zazpívat si písničku, která se mi líbí. Nenechat se ponižovat. Žít v bezpečí…

Pro nás samozřejmé věci. Pro mnoho lidí na světě stále ještě nedostižný ideál. Mohu pro ně něco udělat? Chtějí pomoci? Umím se podělit o to, co umím a co mám? Jak začít a proč vůbec? Jsme na jedné lodi. Protože to, co se děje kdekoliv na světě, se týká i nás!”

Panelová diskuze s názvem „Na jedné lodi“ se uskutečnila 18. listopadu 2015. Žáci debatovali s ThLic. Jaroslavem Francem, Th.D. z Cyrilometodějské teologické fakulty Univerzity Palackého, Mgr. Kateřinou Výmolovou z olomouckého Centra na podporu integrace cizinců a se zahraničním studentem Lékařské fakulty Univerzity Palackého původem ze Sýrie.

Do „Týdne globálního vzdělávání“ na téma migrace se zapojilo jedenáct škol z Olomouckého, Moravskoslezského i Zlínského kraje. Výukové lekce s názvem Migrace není legrace absolvovalo více než 300 žáků.

Více informací o panelové diskuzi si můžete přečíst v naší tiskové zprávě.