• Úvod
  • Začleňování globálních témat do ŠVP na středních školách (2010-2011)

Začleňování globálních témat do ŠVP na středních školách (2010-2011)

Realizace

1. 1. 2010 – 31. 12. 2011

Donor projektu

Česká rozvojová agentura, Olomoucký kraj

O projektu

Během 2 let mělo 5 středních škol (Střední odborná škola potravinářství a gastronomie v Jeseníku, Hotelová škola V. Priessnitze v Jeseníku, Gymnázium Hranice, Gymnázium Kojetín a Střední zdravotnická škola a Vyšší zdravotnická škola E. Pöttinga v Olomouci) z Olomouckého kraje možnost konzultovat začleňování globálních témat do výuky. Vytvářeli jsme pro ně lekce globálního rozvojového vzdělávání a multikulturní výchovy na míru přímo pro potřeby pedagogů daných škol.

V rámci tohoto projektu vznikla také příručka globálního rozvojového vzdělávání, která využívá metod zážitkové pedagogiky, s názvem „Globální rozvojové vzdělávání trochu jinak – outdoorové a zážitkové hry“. Publikace spojuje globální rozvojové vzdělávání a zážitkovou pedagogiku a nabízí dvanáct převážně outdoorových aktivit na konkrétní globální témata, jako jsou migrace, média a humanitární pomoc, komunitní rozvoj, lidská práva, udržitelný cestovní ruch atd. Příručka je určena pro pedagogy středních škol, kteří mohou popsané aktivity využít kromě běžných hodin ve škole i na lyžařských či adaptačních kurzech, školách v přírodě apod. Lze si ji objednat v našem eshopu.

Projekt byl realizován za finanční podpory Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci Programu zahraniční rozvojové spolupráce a Olomouckého kraje