Rozvojový večer: 15 let práce v Afghánistánu

Plakát rozvojový večer: 15 let práce v AfghánistánuMilí přátelé, zveme vás na rozvojový večer na téma „15 let práce v Afghánistánu: jak jsme pomohli milionu lidí?“, který se koná 10. května 2017.

Host rozvojového večera Jaroslav Petřík působil rok jako programový manažer vzdělávání v Afghánistánu a v současné době je koordinátorem misí Člověka v tísni v Afghánistánu a Mongolsku. Je absolventem Gymnázia Olomouc-Hejčín a doktorem politologie na Masarykově univerzitě, kde obhájil práci na téma použití rozvojové spolupráce v prevenci terorismu.

V roce 2016 oslavil Člověk v tísni patnáctileté výročí působení v Afghánistánu – nejdelší a nejkomplexnější trvající misi organizace. Postavili či opravili přes 10 tisíc domů poškozených povodněmi, zemětřeseními, či válkou, téměř 120 škol, 30 klinik, 6000 km silnic. Jejich práce pomohla více než milionu lidí. Afghánistán se za dobu jejich práce hodně proměnil, mnohé se zlepšilo, ale válka stále trvá a oni stále pomáhají. Zlepšují zemědělství, vzdělávání, pomáhají chudým lidem ve městech postavit se na vlastní nohy, distribuují humanitární pomoc. Co konkrétně jejich práce obnáší a má stále ještě smysl?

Rozvojový večer se koná v interaktivním muzeu vědy Pevnost poznání Olomouc. Akce je určena pro širokou veřejnost a vstup je zdarma.