Rozvojový večer na téma Sýrie aneb největší humanitární krize posledních desetiletí

Milí přátelé, ARPOK, o.p.s. Vás zve na březnový rozvojový večer, tentokrát na téma „Sýrie aneb největší humanitární krize posledních desetiletí“.

Jak se žije lidem a pracuje humanitárním pracovníkům v zemi, kterou již čtvrtým rokem sužuje válka? Jak v Sýrii pomáhá organizace Člověk v tísni a jaká hlavní úskalí tu na neziskové organizace čekají? Přednáška se bude věnovat současnému dění v Sýrii a specificky problematice a charakteru humanitární pomoci v kontextu ozbrojeného konfliktu, Islámského státu a byrokratických a politických restrikcí. 

Jitka Škovránková působila několik let jako manažerka rozvojových programů na Blízkém Východě, Sri Lance, v Ugandě a Angole. Na podzim roku 2012 pomáhala založit misi Člověka v tísni v Sýrii s od té doby jí poskytuje podporu z centrály v Praze s občasnými cestami do Turecka. 

Během akce budete mít také možnost zakoupit si fair trade výrobky od Spolu Férově a propagační předměty ARPOKu.

Akce se koná v rámci Evropského roku rozvoje. Projekt Evropský rok rozvoje v Olomouci je podpořen z prostředků České rozvojové agentury a Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci Programu zahraniční rozvojové spolupráce ČR.

Těšíme se na Vás v úterý 10.března 2015 od 18.00 v Muzeu umění Olomouc – sále Divadla hudby.