Rozvojový večer: Příběh banánu

Rozvojový večer: Příběh banánu

Milí přátelé, zveme vás ve středu 12. dubna 2017 od 18:00 hodin na rozvojový večer na téma „Příběh banánu“ s hostem večera Pavlou Kotíkovou, koordinátorkou projektu Za férové banány.

Projekt Za férové banány vede v České republice Ekumenická akademie a koordinátorka projektu, Pavla Kotíková by chtěla, aby bylo na českém trhu jednodušší sehnat banán, který byl vypěstovaný eticky.

„Jsou sladké a levné. Jsou levnější než lokální jablko. Jsou druhou chemicky nejvíce ošetřovanou plodinou. Jsou z druhé strany světa a všichni je chceme. Na příkladu banánu si ukážeme, jak funguje banánový byznys, jakou roli hrají supermarkety, jaké jsou podmínky pěstitelů a pracovníků na plantážích a zda je vůbec možné s tím z pozice spotřebitele cokoliv udělat,“ dodává Pavla Kotíková.

Pavla Kotíková se se svými kolegy v létě 2016 vydala na banánové plantáže Panamy a Kostariky a nyní se podělí o své zážitky z této výpravy.

 

Rozvojový večer se koná v interaktivním muzeu vědy Pevnost poznání Olomouc. Akce je určena pro širokou veřejnost a vstup je zdarma.