Týden globálního vzdělávání 2017

Týden globálního vzdělávání18. – 26. listopadu 2017 proběhne v České republice Týden globálního vzdělávání, který má letos podtitul „Tvoje cesta, tvoje stopa!“.

Žáci, učitelé, ale i široká veřejnost budou hledat způsoby a odpovědi na to, jak v dnešním světě cestovat, aby z toho měly užitek obě zapojené strany – hosté i hostitelé.

Také v Olomouci budou žáci deseti škol přemýšlet a diskutovat o tom, jak cestovat a při tom neuškodit místnímu obyvatelstvu a životnímu prostředí.

V rámci Týdne globálního vzdělávání spojilo síly 11 neziskových organizací v ČR, které se věnují globálnímu rozvojovému vzdělávání. Jsou jimi ARPOK, ADRA, Diakonie ČCE – Středisko humanitární a rozvojové spolupráce, Charita ČR, Informační centrum OSN, INEX – Sdružení dobrovolných aktivit, MKC Praha, NaZemi

Do Týdne globálního vzdělávání se mohou zapojit školy i veřejnost! Jednotlivé organizace pořádají ve vybraných městech v týdnu 18. – 26. listopadu projekce, diskuze a další akce. Bližší informace k pořádaným akcím najdete na webových stránkách jednotlivých organizací, v tiskové zprávě a ZDE.