Týden globálního vzdělávání

North-South Centre Rady Evropy vyhlásil první ročník vzdělávací akce pro školy s názvem Týden globálního vzdělávání (Global Education Week) již v roce 1999. Jeho cílem je podporovat výuku globálních témat na školách.

Letos poprvé se do tohoto týdne zapojí i české školy prostřednictvím neziskových organizací ARPOK, ADRA, Člověk v tísni, Charita, NaZemi a SEVER.

                   Buďte u toho!

 

 

Týden globálního vzdělávání se koná v týdnu 17. – 23. 11. 2014, tématem letošního ročníku je POTRAVINOVÁ BEZPEČNOST. 

Průběh akce organizované ARPOKem:

  • přihlášené školy obdrží manuál k výuce lekce „Plýtvání potravinami“ (určeno pro žáky 13-16 let, 90 min – možno realizovat na části),
  • školy zrealizují danou lekci minimálně v 1 třídě v období 1. 11. – 15. 11., z realizace zašlou emailem vyplněný formulář a min. 1 fotografii z realizace,
  • zástupci zapojené školy (1 učitel a 2-4 žáci*) se zúčastní panelové diskuze o kvalitě a původu potravin dne 18. 11. 2014 na Univerzitě Palackého v Olomouci (hosty diskuze budou zástupci  výrobců regionálních potravin, hnutí fair trade, potravinového obchodního řetězce a akademické sféry). Pozvánku na panelovou diskuzi obdrží přihlášené školy v průběhu října.

* počet zástupců/žáků z dané školy závisí na množství zapojených škol do akce.

Zapojení do Týdne globálního vzdělávání je zdarma.

Počet zájemců je omezen na 10 škol.

Zájemci nechť se přihlásí na email pavel.zwak@arpok.cz.

 

Termín pro přihlášení: 15. 9. 2014

 

Letáček k akci.