Získejte podporu na mini projekty svých žáků!

Co se bude dít?

Spolu s podporou pedagoga a koordinátora z ARPOku budou žáci ve věku 12 – 19 let tvořit kampaň, která bude reagovat na Cíle udržitelného rozvoje. Zapojený tým žáků dostane na realizaci projektu finanční podporu v maximální výši 2 500Kč.

Co je úkolem žáků?

Žáci si vyberou některé z témat začleněných v Cílech udržitelného rozvoje a sami si nastaví, čeho by chtěli jejich kampaní dosáhnout a kdo bude cílovou skupinou. Během přípravy si žáci vyzkouší vypracovat harmonogram, sestavit rozpočet v maximální výši 2 500 Kč a zajistit propagaci projektu např. přes školní Facebook, webové stránky či místní média. Akce by měla mít mimoškolní přesah a měla by oslovit i okolí Vašich žáků. Forma projektu může být různá, např. informační plakát, výstava, diskuze, prezentace či jarmark, na který pozvou rodiče, kamarády nebo třeba i lidi z jejich okolí.

Více informací ZDE.

Tato nabídka je omezená pouze pro 10 škol, v případě zájmu přihlaste svoji školu prostřednictvím Google formuláře do 8. 2. 2019. Následně se Vám ozveme, domluvíme se na osobní schůzce či skype konzultaci, kde odpovíme na Vaše dotazy a dovysvětlíme další detaily.

Projekt „Global Issues – Global Subjects” podporuje pedagogy 2. stupně ZŠ a SŠ v začleňování aktuálních globálních témat do výuky jejich předmětů s důrazem na Cíle udržitelného rozvoje OSN.  Projekt nemíří jen na pedagogy, jeho dalším cílem je aktivizace žáků. Proto se zaměřuje i na podporu akčních skupin žáků, kteří mají zájem o globální témata a chtějí o nich vzdělávat své okolí.