• Úvod
  • Klub globálního vzdělávání

Klub globálního vzdělávání

Kontaktní osoba

Johana Krajčírová

Donor projektu

Evropská unie

O projektu

Klub globálního vzdělávání je mezinárodní iniciativa, která navazuje na původní oceněný (GENE award) slovinský koncept a usiluje o:

  • podporu učitelů a vzdělavatelů v rozvoji a posilování jejich dovedností globálního vzdělávání tzn. otevírání globálních výzev 21. století a podpora humanistických hodnot.
  • Zvýšit začleňování globálního vzdělávání ve třídách a zvýšit jeho viditelnost v partnerských zemích i mimo ně.

Co projekt přináší:

  • Rozšíření Klubů globálního vzdělávání do 4 evropských zemí.
  • Sdílení výukových nástrojů a nových metod mezi partnery.
  • Vznik nových výukových materiálů.

Partneři

ANTHROPOLIS ANTROPOLOGIAI KOZHASZNUEGYESULET, Budapešť, Maďarsko – www.anthropolis.hu DRUSTVO HUMANITAS-CENTER ZA GLOBALNO UCENJE IN SODELOVANJE, Lublaň, Slovinsko – www.humanitas.si
MTÜ Mondo, Tallin, Estonsko – https://mondo.org.ee/en/

Co se v projektu odehrálo?

První setkání partnerů v Lublani a příprava projektových aktivit. Sdílení nápadů, lekcí a metod na mezinárodním setkání v Tallinu. Otevřeli jsme Klub globálního vzdělávání v ČR a začali se pravidelně setkávat v prezenční i online podobě. Nabídli jsme pedagogům lekce do výuky či databázi zdrojů ke GV. Bližší informace a přihlášku najdete zde.

Klubové setkání Klub

 

 

 

 

 

 

Pro členy Klubu i veřejnost jsme také připravili různé materiály jako jsou:

Mezinárodní sdílení dobré praxe

Učitelé za všech partnerských zemí se setkali 11.-12. 10. 2024 v Budapešti na semináři „Global perspectives“.

Vyzkoušeli si konkrétní lekce, vypravili se poznávat maďarské vzdělávací organizace a především společně sdíleli své zkušenosti se začleňováním globálních témat do výuky.

Projekt je podpořen z prostředků Evropské unie. Nereprezentuje oficiální postoje Evropské unie nebo Evropské výkonné agentury pro vzdělávání a kulturu (EACEA). Evropská unie ani EACEA za ně nemohou nést odpovědnost. Za jeho obsah zodpovídá zhotovitel ARPOK, o.p.s.

Funded by the European Union. Views and opinions expressed are however those of the author(s) only and do not necessarily reflect those of the European Union or the European Education and Culture Executive Agency (EACEA). Neither the European Union nor EACEA can be held responsible for them.